2014-04-26 12:52

st (KAI) / Watykan / KAI

Benedykt XVI będzie koncelebransem podczas kanonizacji

Papież senior, Benedykt XVI będzie w gronie koncelebransów podczas Mszy św. kanonizacyjnej Jana XXIII i Jana Pawła II - poinformował rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi SJ.

Fot. Grzegorz Gałązka

Oto tekst oświadczenia ks. Lombardiego w tłumaczeniu na język polski:
Papież senior Benedykt XVI przyjął zaproszenie i poinformował papieża Franciszka, że jutro rano będzie obecny na uroczystości i będzie koncelebrował Mszę św. Nie oznacza to jednak, że podejdzie do ołtarza. Najprawdopodobniej przy ołtarzu staną kardynałowie Sodano i Re, a następnie kardynał Dziwisz, Vallini i biskup Bergamo. Natomiast papież-senior będzie między kardynałami i biskupami, po lewej stronie placu przed bazyliką i wszyscy z radością przyjmiemy jego obecność.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

  • domi81 | 83.30.156.* 2014-06-27 17:36

    bardzo dobrzy papieże

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

MO:
Święty Janie Pawle II, dziękuję Ci za uratowanie życia mojego Ojca - miał rozległy udar z wylewem, był w stanie krytycznym. Modliłam się do Ciebie, aby wyzdrowiał. I stał się cud. Po 3 miesiącach Ojciec opuścił szpital o własnych siłach - chodzi, mówi, nie jest sparaliżowany. Nawet lekarze mówią, że gdyby nie przeczytali historii choroby, to nie wiedzieliby, że był tak poważnie chory, a teraz ma zachowane wszystkie funkcje, bo jak mówią, "z takich udarów tak dobrze...

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy