2014-04-26 16:47

KAI

Kraków: misterium i koncert "Kolory Miłosierdzia"

W wigilię kanonizacji papieża Polaka Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II wraz z Telewizją Polską przygotował misterium słowno-muzyczne i koncert „Kolory Miłosierdzia” z udziałem wybitnych artystów z Polski i zagranicy.

Fot. Artur Stelmasiak

W przeddzień kanonizacji papieża Polaka na błoniach przy sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się koncert-misterium pt. "Kolory Miłosierdzia" dedykowany ojcu świętemu. „Wykonawcy z całego świata zabiorą zgromadzonych na błoniach przed sanktuarium oraz widzów pierwszego programu Telewizji Polskiej, w niezwykłą podróż z Janem Pawłem II – pielgrzymem, po różnych zakątkach świata, w których głosił życiem i słowem przesłanie Miłosierdzia Bożego” – zapowiadają organizatorzy widowiska.
W koncercie udział zapowiedzieli: Kuba Badach, Rafał Brzozowski, Piotr Cugowski, Wayne Ellington, Halina Frąckowiak, Edyta Geppert, Włodzimierz Korcz, Dariusz Kowalski, Natalia Kukulska, Monika Kuszyńska, Alicja Majewska, Joanna Moro, Ryszard Rynkowski, Muniek Staszczyk, Mieczysław Szcześniak, Ruth Waldron, Zbigniew Wodecki, Ania Wyszkoni i Adam Woronowicz.
Koncert poprowadzą Alicja Bachleda-Curuś, Agata Młynarska i Krzysztof Ziemiec.
Koncert rozpocznie się o godz. 20.30. Na widowisko przy ul. Totus Tuus wstęp jest wolny. Początek bezpośredniej transmisji w TVP1 od godz. 20.55.
Patronat honorowy nad koncertem objął kard. Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski oraz Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

MO:
Święty Janie Pawle II, dziękuję Ci za uratowanie życia mojego Ojca - miał rozległy udar z wylewem, był w stanie krytycznym. Modliłam się do Ciebie, aby wyzdrowiał. I stał się cud. Po 3 miesiącach Ojciec opuścił szpital o własnych siłach - chodzi, mówi, nie jest sparaliżowany. Nawet lekarze mówią, że gdyby nie przeczytali historii choroby, to nie wiedzieliby, że był tak poważnie chory, a teraz ma zachowane wszystkie funkcje, bo jak mówią, "z takich udarów tak dobrze...

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy