2014-04-26 17:47

RV / Rzym / KAI

Rzym: milion pielgrzymów na kanonizacji

„Spodziewamy się jutro w Rzymie miliona pielgrzymów. Jesteśmy gotowi na ich przyjęcie” – stwierdził włoski minister spraw wewnętrznych na ostatnim przed kanonizacją spotkaniu ze służbami specjalnymi.

Fot. xiquinhosilva / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Poinformował, że za bezpieczeństwo odpowiadać będzie 10 tys. agentów; przygotowano też 31 polowych ambulatoriów i ponad 80 ekip pomocy medycznej.

„Będzie to dzień wyjątkowy - mówi minister Angelino Alfano. - Szacuje się, że za pośrednictwem mediów kanonizację będzie śledzić ok. dwóch miliardów ludzi na całym świecie. W przededniu tego wspaniałego wydarzenia, jakim jest kanonizacja dwóch wielkich Papieży chciałbym powiedzieć: Niech Bóg błogosławi Italii, a dwaj nowi święci niech wezmą w opiekę naszych pielgrzymów i cały goszczący ich Rzym”.

Wejście pielgrzymów na plac św. Piotra będzie możliwe tylko od via della Conciliazione. Bramki mają zostać otwarte o 5.30 rano.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

server85:
Święty Janie Pawle II z głębi serca dziękuję że za Twoim wstawiennictwem wyprosiłeś u Pana naszego dar macierzyństwa dla naszej rodziny będziemy jak najlepszymi rodzicami bardzo dziękuję Kochamy Ciebie

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy