2014-04-26 17:47

RV / Rzym / KAI

Rzym: milion pielgrzymów na kanonizacji

„Spodziewamy się jutro w Rzymie miliona pielgrzymów. Jesteśmy gotowi na ich przyjęcie” – stwierdził włoski minister spraw wewnętrznych na ostatnim przed kanonizacją spotkaniu ze służbami specjalnymi.

Fot. xiquinhosilva / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Poinformował, że za bezpieczeństwo odpowiadać będzie 10 tys. agentów; przygotowano też 31 polowych ambulatoriów i ponad 80 ekip pomocy medycznej.

„Będzie to dzień wyjątkowy - mówi minister Angelino Alfano. - Szacuje się, że za pośrednictwem mediów kanonizację będzie śledzić ok. dwóch miliardów ludzi na całym świecie. W przededniu tego wspaniałego wydarzenia, jakim jest kanonizacja dwóch wielkich Papieży chciałbym powiedzieć: Niech Bóg błogosławi Italii, a dwaj nowi święci niech wezmą w opiekę naszych pielgrzymów i cały goszczący ich Rzym”.

Wejście pielgrzymów na plac św. Piotra będzie możliwe tylko od via della Conciliazione. Bramki mają zostać otwarte o 5.30 rano.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

MO:
Święty Janie Pawle II, dziękuję Ci za uratowanie życia mojego Ojca - miał rozległy udar z wylewem, był w stanie krytycznym. Modliłam się do Ciebie, aby wyzdrowiał. I stał się cud. Po 3 miesiącach Ojciec opuścił szpital o własnych siłach - chodzi, mówi, nie jest sparaliżowany. Nawet lekarze mówią, że gdyby nie przeczytali historii choroby, to nie wiedzieliby, że był tak poważnie chory, a teraz ma zachowane wszystkie funkcje, bo jak mówią, "z takich udarów tak dobrze...

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Pielgrzymka na kanonizację

Książki

Książka - Święty Jan Paweł II

Nasze serwisy