2014-04-26 20:35

KAI

Decalogue, międzynarodowe oratorium z okazji kanonizacji

„Nigdy nie przestanę chwalić Pana za to że pozwolił mi żyć w czasach Jana Pawła II” – mówi Mateusz Pospieszalski, producent projektu Decalogue, międzynarodowego oratorium, które powstaje z okazji kanonizacji Jana Pawła II

Fot. www.facebook.com

Projekt oparty jest na słowach papieża Wojtyły i przesłaniu Dekalogu, którego temat papież podjął w 1991 r., w czasie czwartej pielgrzymki do Polski.

Opiekę nad inicjatywą sprawuje krakowskie Centrum Jana Pawła „Nie lękajcie się!” – ośrodek, którego zadaniem jest upowszechnianie i twórcze rozwijanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Jan Paweł II.
„Projekt Decalogue powstaje z potrzeby serca, głębokiej wiary ludzi dobrej woli i ich wielkiej wdzięczności Bogu za dar osoby, duchowego dziedzictwa i pontyfikatu papieża Jana Pawła II, Wielkiego” – mówi ks. prałat Jan Kabziński, prezes Centrum.
Chęć udziału w projekcie wyrazili już m.in.: Paddy Kelly, AlBano, Carolina Lizarazo, Franco Contrino, Michał Lorenc, Tomasz Olszewski, Tomasz Fiedorowicz i wielu innych. Obecnie trwają rozmowy z kilkoma znakomitymi artystami o międzynarodowej sławie, którzy być może dołączą do wyżej wymienionych.
Honorowy patronat nad projektem objął kard. Stanisław Dziwisz. „Przyjmuję z radością tę inicjatywę wielu wybitnych światowych i polskich artystów, która – jak ufam – powstaje ku chwale Boga Ojca, stając się jednocześnie wyrazem ludzkiej wdzięczności za dar osoby bł. Jana Pawła II w przededniu Jego kanonizacji” – napisał w liście intencyjnym metropolita krakowski.
Głównym pomysłodawcą jest Radosław Grabowski, producentem muzycznym – multiinstrumentalista i kompozytor Marcin Pospieszalski, zaś konsultorem ze strony metropolity krakowskiego – ks. Robert Pietrzyk.
Oratorium otwiera intro „Jam jest Pan Bóg Twój...” promujący „Dekalog”, który zostanie wydany w formie singla. Utwór zbudowany jest na pierwszych słowach Dekalogu: „Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli”. Wersety zwrotek wybrane zostały z Psalmu 119. W prologu wykorzystane zostały także słowa Jana Pawła II z homilii w Koszalinie, wygłoszonej 1 czerwca 1991 r.
Profit z jego sprzedaży – na prośbę kard. Dziwisza – wesprze młodzież z Polski i świata, pragnącą spotkać się z papieżem Franciszkiem w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Będzie on także stanowił „cegiełkę” wspierającą materialnie budowę żywego pomnika, jaki powstaje w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie.
Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie internetowej: www.decalogue.pl.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

MO:
Święty Janie Pawle II, dziękuję Ci za uratowanie życia mojego Ojca - miał rozległy udar z wylewem, był w stanie krytycznym. Modliłam się do Ciebie, aby wyzdrowiał. I stał się cud. Po 3 miesiącach Ojciec opuścił szpital o własnych siłach - chodzi, mówi, nie jest sparaliżowany. Nawet lekarze mówią, że gdyby nie przeczytali historii choroby, to nie wiedzieliby, że był tak poważnie chory, a teraz ma zachowane wszystkie funkcje, bo jak mówią, "z takich udarów tak dobrze...

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy