2014-04-27 08:13

lk (KAI Rzym) / Rzym / KAI

Relikwiarz Jana XXIII z pozłacanego i posrebrzanego brązu

Relikwiarz z relikwiami Jana XXIII, którzy będzie ustawiony przy ołtarzu podczas Mszy kanonizacyjnej, ma ten sam kształt co relikwiarz obecny Jana Pawła II podczas jego beatyfikacji.

Fot. M. Książek

Relikwiarz wykonano ręcznie z posrebrzanego i pozłacanego brązu. Jego forma została najpierw wykonana w wosku, potem precyzyjnie modelowana i rzeźbiona. Relikwiarz ma okrągłą podstawę, z której w górę pną się gałązki, rozwidlające się w dwóch kierunkach, by objąć relikwię: przykryty szkłem fragment skóry Jana XXIII, pobrany w trakcie ekshumacji ciała papieża przed jego beatyfikacją w 2000 r.
Relikwiarz ma 41 cm wysokości i waży nieco ponad 2 kilogramy. Jego kształt jest identyczny z kształtem relikwiarza użytego podczas beatyfikacji Jana Pawła II.
Na spodzie wyryto napis: „Kanonizowany przez papieża Franciszka w niedzielę 27 kwietnia 2014, gdy biskupem Bergamo był Francesco Beschi”.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

Teresa:
Swiety Janie Pawle prosze Wstaw sie do Boga za moja rodzina ,za moimi dziecmi Tomaszem ,Barbara ,Dominika mezem Tadeuszem.Jesli to jest zgodna z Wola Boza o uzdrowienie z twardnienia rozsianego i tego bolu .Panie Jezu Zywy i Prawdziwy pomoz mi ,uzdrow mnie .

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Pielgrzymka na kanonizację

Książki

Książka - Święty Jan Paweł II

Nasze serwisy