2014-04-27 08:13

lk (KAI Rzym) / Rzym / KAI

Relikwiarz Jana XXIII z pozłacanego i posrebrzanego brązu

Relikwiarz z relikwiami Jana XXIII, którzy będzie ustawiony przy ołtarzu podczas Mszy kanonizacyjnej, ma ten sam kształt co relikwiarz obecny Jana Pawła II podczas jego beatyfikacji.

Fot. M. Książek

Relikwiarz wykonano ręcznie z posrebrzanego i pozłacanego brązu. Jego forma została najpierw wykonana w wosku, potem precyzyjnie modelowana i rzeźbiona. Relikwiarz ma okrągłą podstawę, z której w górę pną się gałązki, rozwidlające się w dwóch kierunkach, by objąć relikwię: przykryty szkłem fragment skóry Jana XXIII, pobrany w trakcie ekshumacji ciała papieża przed jego beatyfikacją w 2000 r.
Relikwiarz ma 41 cm wysokości i waży nieco ponad 2 kilogramy. Jego kształt jest identyczny z kształtem relikwiarza użytego podczas beatyfikacji Jana Pawła II.
Na spodzie wyryto napis: „Kanonizowany przez papieża Franciszka w niedzielę 27 kwietnia 2014, gdy biskupem Bergamo był Francesco Beschi”.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

MO:
Święty Janie Pawle II, dziękuję Ci za uratowanie życia mojego Ojca - miał rozległy udar z wylewem, był w stanie krytycznym. Modliłam się do Ciebie, aby wyzdrowiał. I stał się cud. Po 3 miesiącach Ojciec opuścił szpital o własnych siłach - chodzi, mówi, nie jest sparaliżowany. Nawet lekarze mówią, że gdyby nie przeczytali historii choroby, to nie wiedzieliby, że był tak poważnie chory, a teraz ma zachowane wszystkie funkcje, bo jak mówią, "z takich udarów tak dobrze...

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy