2014-04-27 08:51

lk (Rzym / Rzym / KAI

Morze polskich flag, śpiewy i okrzyki - ostatnie chwile przed kanonizacją

Śpiewy i okrzyki radości pomimo dużego zmęczenia oczekiwaniem na kanonizację, morze biało-czerwonych flag w okolicy placu św. Piotra - daje się usłyszeć i zauważyć w ostatnich chwilach przed rozpoczęciem uroczystości kanonizacyjnych Jana Pawła II i Jana XXIII.

Fot. Aleteia Image Partners / Foter / Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)

Około godz. 8.00 rozbrzmiał śpiew Chóru Filharmonii Krakowskiej, który wykonał kilka pieśni religijnych, w tym "Bogurodzicę" i "Gaude Mater". W przerwie między kolejnymi pieśniami słychać było okrzyki i śpiewy pielgrzymów z całego świata na cześć kanonizowanych wkrótce Jana Pawła II i Jana XXIII.
Wierni byli wpuszczani na plac św. Piotra od godz. 5.30. Korzystali z ułatwień komunikacji miejskiej, w tym metra, które kursowało regularnie całą noc. Już tam rozpościerali biało-czerwone flagi, niewyspani ale radośni. Wielu z nich czekało na wejście na plac w pobliskich uliczkach. Jedni spali, inni rozmawiali, jeszcze inni wykorzystywali ten czas na spowiedź, której udzielali przybyli z nimi duszpasterze. Pochodzą z różnych części Polski, najczęściej z małych miast i miasteczek.
Biało-czerwone barwy widoczne są wszędzie: flagi okrywają ciała pielgrzymów lub są wznoszone w górę. "To istne morze polskich barw narodowych", które rzeczywiście dominują m.in. na via della Conciliazione.
"Wielki napływ pielgrzymów, ale na razie nie ma żadnych problemów" - podały służby włoskiej ochrony cywilnej. Tłumy wiernych czekają także wokół Zamku Świętego Anioła, ale np. uliczki wokół placu św. Piotra są odcięte od ruchu pieszego.
Ok. godz. 8.00 na plac św. Piotra zaczęli wchodzić duchowni, którzy będą uczestniczyć w Mszy kanonizacyjnej i m.ni. udzielać komunii. Na placu są już także delegacje polskich parlamentarzystów.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

server85:
Święty Janie Pawle II z głębi serca dziękuję że za Twoim wstawiennictwem wyprosiłeś u Pana naszego dar macierzyństwa dla naszej rodziny będziemy jak najlepszymi rodzicami bardzo dziękuję Kochamy Ciebie

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy