2014-04-27 17:32

KAI

Kanonizacja w rodzinnej miejscowości św. Jana XXIII

Włoscy czciciele św. Jana XXIII przeżywali jego kanonizację nie tylko w Rzymie, ale również w Sotto il Monte, rodzinnej miejscowości Papieża Roncallego. Liczy ona 4 tys. mieszkańców. Dziś zdołała pomieścić 25 tys. wiernych.

Fot. Luigi Chiesa/ pl.wikipedia.org

Wraz z nimi właśnie tam kanonizację przeżywał osobisty sekretarz Dobrego Papieża, dziś już niemal 100-letni kard. Loris Capovilla. Transmisję watykańskich uroczystości można było śledzić na dwóch telebimach. Jeden zainstalowano w kościele parafialnym, a drugi w namiocie, który był jedną z 400 sal kinowych na całym świecie, gdzie transmisję można było oglądać w trzech wymiarach.
Wielu wiernych przyszło do Sotto il Monte w pieszych pielgrzymkach. Największą popularnością cieszy się rodzinny dom Angela Roncallego. Na dziś przewidziana jest jeszcze Msza dziękczynna za kanonizację oraz procesja z figurą Jana XXIII. Późnym wieczorem, włoskim zwyczajem, nie zabraknie pokazu sztucznych ogni.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

Teresa:
Swiety Janie Pawle prosze Wstaw sie do Boga za moja rodzina ,za moimi dziecmi Tomaszem ,Barbara ,Dominika mezem Tadeuszem.Jesli to jest zgodna z Wola Boza o uzdrowienie z twardnienia rozsianego i tego bolu .Panie Jezu Zywy i Prawdziwy pomoz mi ,uzdrow mnie .

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy