2014-04-27 19:52

ks. ak (KAI Lizbona) / Fatima / KAI

Fatima: dziękczynienie za kanonizację papieży

W sanktuarium maryjnym w Fatimie dziękowano dzisiaj za kanonizację Jana XXIII i Jana Pawła II. Mszy św. przewodniczył wicerektor ks. Emanuel Matos Silva a koncelebransami byli liczni księża, wśród nich grupa polskich pallotynów.

Fot. Bożena Sztajner

Wspólnie dziękowali Bogu i Matce Bożej za kanonizację papieża Polaka oraz za łaski otrzymane podczas dziesięciu lat kapłaństwa. Podczas Mszy św. zaprezentowano sylwetki Jana XXIII i Jana Pawła II. „Św. Jan XXIII i św. Jan Paweł II są Bożymi ludźmi, którzy głęboko naznaczyli życie Kościoła i świata” - mówił ks. Silva.

Wicerektor przypomniał słowa Jana XXIII wypowiedziane w Fatmie, kiedy to w maju 1956 roku jeszcze, jako kardynał Angelo Roncalli przewodniczył międzynarodowej pielgrzymce: „Grota Cova da Iria jest niewyczerpanym źródłem łask które poprzez Portugalię spływają na Kościół powszechny i na cały świat”.

Przypomniał również trzy pielgrzymki Jana Pawła II do Fatimy. „Dziś mamy dzień dziękczynienia w całym Kościele, a w sposób szczególny tutaj w tym sanktuarium. Jeśli święci są tymi za pośrednictwem których widzimy Światło Boże to w św. Janie XXIII i św. Janie Pawle II widzimy ludzi całkowicie przenikniętych Bożym światłem, którzy oświecają nim drogę Kościoła i świata” - mówił ks. Silva.

Wicerektor sanktuarium w Fatimie podkreślił, że „Jan Paweł II swoim życiem pomógł odczytać przesłanie z Fatimy, jako triumf Miłosierdzia Bożego w dramacie świata”.

Od wczesnych godzin rannych wierni modlili się przy figurze św. Jana Pawła II, która znajduje się przed bazyliką Trójcy Świętej w Fatimie.

W dzień kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II w fatimskim sanktuarium wierni mogli też usłyszeli głos papieża. Na zakończenie Mszy św. odprawianej na placu przy sanktuarium zgromadzeni usłyszeli słowa św. Jana Pawła II wygłoszone w maju 1982 roku. Było to pozdrowienie wypowiedziane przez papieża do pielgrzymów oraz modlitwa do Trójcy Świętej. Słowa te przyjęto z zaskoczeniem i wielką radością.

Po ich wysłuchaniu wszyscy wspólnie odmówili modlitwę, której Jan Paweł II użył aby pozdrowić Matkę Bożą z Fatimy. Po Mszy św. odśpiewano pieśń “Totus Tuus Mariae” nawiązującą do zawołania Jana Pawła II.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

Teresa:
Swiety Janie Pawle prosze Wstaw sie do Boga za moja rodzina ,za moimi dziecmi Tomaszem ,Barbara ,Dominika mezem Tadeuszem.Jesli to jest zgodna z Wola Boza o uzdrowienie z twardnienia rozsianego i tego bolu .Panie Jezu Zywy i Prawdziwy pomoz mi ,uzdrow mnie .

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy