2014-04-28 20:25

(KAI/RV) / Madryt

W Hiszpanii dziękowano za kanonizację Jana Pawła II

Uroczysta Msza dziękczynna i procesja ulicami miasta z wizerunkiem św. Jana Pawła II w parafii św. Walentego i św. Kazimierza w Madrycie 27 kwietnia połączyła wiele narodowości. Polaków można było łatwo rozpoznać po biało-czerwonych kolorach.

Fot. Aleteia Image Partners / Foter / Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)

Była to prawdopodobnie pierwsza na świecie Msza dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II – z dumą podkreślali Polacy.

Rozpoczęła się ona w południe, tuż po zakończeniu rzymskich uroczystości. Poprzedziła ją Koronka do Miłosierdzia Bożego. Hiszpańska Polonia licznie wypełniła kościół. Na twarzach widać było radość i dumę z rodaka-Papieża. Oprócz Hiszpanów byli także członkowie innych narodowości, pochodzący m.in. z Peru, Kenii, Ukrainy, Kamerunu i Argentyny.

70-letni José María o Mszy usłyszał w telewizji i przyjechał z drugiego końca Madrytu. „Dla mnie Jan Paweł II jest kimś wyjątkowym. Jest jak ojciec, jak brat. Musiałem tu być” – powiedział wzruszonym głosem.

Eucharystii w języku polskim i hiszpańskim przewodniczył ks. José Galera. W homilii podkreślił to, co łączy Jana XXIII i Jana Pawła II - wielkich Papieży, którzy do końca umiłowali Chrystusa, Kościół i człowieka.

Po Mszy ulicami Madrytu przeszła procesja z obrazami nowego świętego i Matki Bożej Częstochowskiej. Po drodze modlono się za rodziny, szczególnie dotknięte kryzysem, i o pokój na Ukrainie. „O dzisiejszy dzień prosiliśmy Boga od dawna. Ogłoszenie Jana Pawła II świętym jest dla nas wielką radością, ale także zadaniem. Powinniśmy żyć tym, czego nas uczył nasz Papież” – powiedział pan Robert hiszpańskiej telewizji.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Napisz komentarz

Pola z * muszą być wypełnione. Email pozostanie ukryty

Chcę otrzymać mailem nowe komentarze do tego artykułu

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

MO:
Święty Janie Pawle II, dziękuję Ci za uratowanie życia mojego Ojca - miał rozległy udar z wylewem, był w stanie krytycznym. Modliłam się do Ciebie, aby wyzdrowiał. I stał się cud. Po 3 miesiącach Ojciec opuścił szpital o własnych siłach - chodzi, mówi, nie jest sparaliżowany. Nawet lekarze mówią, że gdyby nie przeczytali historii choroby, to nie wiedzieliby, że był tak poważnie chory, a teraz ma zachowane wszystkie funkcje, bo jak mówią, "z takich udarów tak dobrze...

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Pielgrzymka na kanonizację

Książki

Książka - Święty Jan Paweł II

Nasze serwisy