2013-11-12 10:08

lk / Warszawa/KAI

Warszawa: „Myśląc z Wojtyłą…” - rusza cykl spotkań przed kanonizacją bł. Jana Pawła II

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz zaprasza na cykl spotkań „Myśląc z Wojtyłą…” – przygotowujących do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Pierwsza debata pt. „Myśląc z Wojtyłą… o Bogu” odbędzie się we wtorek 19 listopada w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Fot. MARIAN SZTAJNER

W pierwszej debacie otwierającej cykl – „Myśląc z Wojtyłą… o Bogu” – udział wezmą: o. prof. dr hab. Jan Andrzej Kłoczowski OP, dr hab. Elżbieta Adamiak, prof. dr hab. Zbigniew Mikołejko. Poezję Andrzeja Jawienia (Karola Wojtyły) czytać będą: Anna Nehrebecka, Andrzej Seweryn. Prowadzenie: Marek Zając.

Spotkanie odbędzie się 19 listopada (wtorek), godz. 18.00, w Domu Arcybiskupów Warszawskich, ul. Miodowa 17/19.

„Myśląc z Wojtyłą” to cykl spotkań w Domu Arcybiskupów Warszawskich przygotowujących do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Czy aureola, pomniki i hagiografie nie przesłoniły nam osoby Karola Wojtyły-Jana Pawła II, a zwłaszcza jego myśli? Przed kwietniową kanonizacją zapraszamy na cykl comiesięcznych spotkań i dyskusji, które na nowo odsłonią dziedzictwo przyszłego świętego. Chcemy także patrzeć w przyszłość człowieka, Kościoła, Polski, Europy – myśląc z Wojtyłą.

W następnych miesiącach aż do czasu kanonizacji zapraszamy na kolejne debaty: o człowieku, Europie, Kościele, Polsce i młodzieży.

Na cykl spotkań zapraszają: kard. Kazimierz Nycz oraz Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, kwartalnik „Więź”, Centrum Myśli Jana Pawła II, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Instytut Papieża Jana Pawła II.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

MO:
Święty Janie Pawle II, dziękuję Ci za uratowanie życia mojego Ojca - miał rozległy udar z wylewem, był w stanie krytycznym. Modliłam się do Ciebie, aby wyzdrowiał. I stał się cud. Po 3 miesiącach Ojciec opuścił szpital o własnych siłach - chodzi, mówi, nie jest sparaliżowany. Nawet lekarze mówią, że gdyby nie przeczytali historii choroby, to nie wiedzieliby, że był tak poważnie chory, a teraz ma zachowane wszystkie funkcje, bo jak mówią, "z takich udarów tak dobrze...

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy