2013-12-09 15:17

tk / Warszawa/KAI

"Myśląc z Wojtyłą ...o człowieku" – debata przed kanonizacją Jana Pawła II

Na drugą już debatę z cyklu "Myśląc z Wojtyłą" zaprasza do Domu Arcybiskupów Warszawskich kard. Kazimierz Nycz. Cykl comiesięcznych poświęconych różnym wątkom nauczania Jana Pawła II ma być przygotowaniem do jego przyszłorocznej kanonizacji. Debata "Myśląc z Wojtyłą... o człowieku" odbędzie się już w środę.

Fot. Barbara Jelonek

O wizji człowieka w ujęciu Karola Wojtyły-Jana Pawła II dyskutować będą filozofowie: prof. dr hab. Karol Tarnowski i dr Anna Karoń-Ostrowska oraz psychoterapeuta Wojciech Eichelberger.

Podobnie jak podczas pierwszego spotkania, poezję Karola Wojtyły czytać będą: Anna Nehrebecka i Andrzej Seweryn. Debatę, która rozpocznie się o godz. 18.00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich (ul. Miodowa 17/19) poprowadzi red. Bogdan Białek, redaktor naczelny miesięcznika "Charaktery".

W debacie otwierającej cykl a zatytułowanej „Myśląc z Wojtyłą… o Bogu” uczestniczyli: prof. Jan Andrzej Kłoczowski OP, dr hab. Elżbieta Adamiak i prof. Zbigniew Mikołejko.

Hasłem styczniowej debaty będzie Polska, lutowej – Europa i świat, zaś spotkanie w marcu poświęcone będzie Kościołowi. Natomiast 5 kwietnia 2014 r. w ramach cyklu "Myśląc z Wojtyłą" na Papieskim Wydziale Teologicznym (ul. Dewajtis 3) odbędzie się sympozjum o młodzieży.

Na cykl "Myśląc z Wojtyłą" zapraszają: kard. Kazimierz Nycz oraz współorganizatorzy: Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, kwartalnik „Więź”, Instytut Papieża Jana Pawła II, Centrum Myśli Jana Pawła II, Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Katolicka Agencja Informacyjna i Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Zobacz także:

Jan Paweł II – święty naszych czasów

Kiedy pod koniec ubiegłego roku zapadła decyzja o ogłoszeniu świętym naszego wielkiego Rodaka, rozpoczęły się gorączkowe przygotowania do wyjazdu do Rzymu, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.... ... »

Echo po kanonizacji

Z wielu miejsc diecezji sandomierskiej wyruszyły pielgrzymki, aby przed 27 kwietnia dotrzeć do Rzymu ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

MO:
Święty Janie Pawle II, dziękuję Ci za uratowanie życia mojego Ojca - miał rozległy udar z wylewem, był w stanie krytycznym. Modliłam się do Ciebie, aby wyzdrowiał. I stał się cud. Po 3 miesiącach Ojciec opuścił szpital o własnych siłach - chodzi, mówi, nie jest sparaliżowany. Nawet lekarze mówią, że gdyby nie przeczytali historii choroby, to nie wiedzieliby, że był tak poważnie chory, a teraz ma zachowane wszystkie funkcje, bo jak mówią, "z takich udarów tak dobrze...

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy