2014-04-27 13:57

pb, ak (KAI Rzym) / Rzym / KAI

Abp Mokrzycki: To zwycięstwo Jana Pawła II

„Kanonizacja jest potwierdzeniem tego, że Jan Paweł II był człowiekiem świętym – takim, jakim Go widziałem każdego dnia” – powiedział KAI arcybiskup Mieczysław Mokrzycki po dzisiejszej uroczystości kanonizacyjnej w Watykanie. „To zwycięstwo Jana Pawła II” - dodał osobisty sekretarz Jana Pawła II w latach 1996 – 2005.

Fot. Marcin Żegliński

Całkowite oddanie Jana Pawła II w służbie Kościołowi i siła Jego oddziaływania na wiernych były, według metropolity lwowskiego, świadectwem działania Boga. „Tyle zrobił dla Kościoła, to Jego całkowite spalanie się, oddanie i jego oddziaływanie na wiernych, z takim szczególnym charyzmatem, potwierdza, że robił to dzięki łasce Bożej – podkreślił hierarcha.
"Sam, o własnych siłach, nie mógłby tego zrobić. Kanonizacja jest potwierdzeniem tego, że był człowiekiem Bożym, świętym – takim, jakim Go mogliśmy widzieć, takim, jakim Go widziałem każdego dnia” – dodał arcybiskup lwowski. Pytany, na ile kanonizacja Jana Pawła II jest zobowiązująca dla ludzi, którzy obcowali ze świętym, abp Mokrzycki odpowiedział: „Trochę mnie to onieśmiela, ale myślę, że poprzez spotykanie osób, które były blisko Ojca Świętego, ludzie przybliżają się do Niego. Musimy ułatwiać im to i nie odbierać im tej radości. Dlatego staram się wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom”.

Zobacz także:

Abp Depo: rodzina najpilniejszym adresatem nauczania św. Jana Pawła II

Podążania wskazaniami św. Jana Pawła II najbardziej dziś potrzebuje polska rodzina, która zachowa wiarę i tradycję, i przekaże z pokolenia na pokolenie potrzebę bezpieczeństwa, miłości,... ... »

Ks. Oder: przestańmy bić brawo, zacznijmy słuchać

Po tych wszystkich oklaskach i fanfarach Jan Paweł II mówi: przestańcie bić brawo i słuchajcie – tak znaczenie dzisiejszej kanonizacji komentuje ks. prałat Sławomir Oder. Postulator w... ... »

Najnowsze komentarze

Wyszukiwarka

Najnowsze komentarze

Teresa:
Swiety Janie Pawle prosze Wstaw sie do Boga za moja rodzina ,za moimi dziecmi Tomaszem ,Barbara ,Dominika mezem Tadeuszem.Jesli to jest zgodna z Wola Boza o uzdrowienie z twardnienia rozsianego i tego bolu .Panie Jezu Zywy i Prawdziwy pomoz mi ,uzdrow mnie .

Można wpisywać się do Księgi Kanonizacyjnej Jana Pawła II

Polecamy

Książki

Nasze serwisy